Kils BHK TSM 2018-10-13 Kil

Arrangör: Kils Brukshundklubb
Anordare: Kils BHK

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Pirkko Andersson Domare 2: Ann-Louise Ryrvik

  • Placering: 1
    Katarina Leijon & Tikka
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 08:24,19
    Startnr: 13
    Förare: Katarina Leijon
    Hund: Minnows Any Day
    Ras: labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,25
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    SSE
  • Placering: 2
    Anette Öhver & Akido
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 08:46,12
    Startnr: 17
    Förare: Anette Öhver
    Hund: Silverskedens Akido
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,35
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:38,68
    SSE
  • Placering: 3
    Birgitta Melin & Loxie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 10:19,69
    Startnr: 2
    Förare: Birgitta Melin
    Hund: Loxia
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:19,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Veronica Forsman & Texas
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 08:57,05
    Startnr: 8
    Förare: Veronica Forsman
    Hund: Anemicos Texas
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,65
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Mona Axelsson & Casper
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 09:03,38
    Startnr: 15
    Förare: Mona Axelsson
    Hund: Lindatorps Vaganzo
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,63
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    SSE
  • Placering: 6
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 09:04,44
    Startnr: 14
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    SSE
  • Placering: 7
    Annelie Johansson & Brisa
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 0 Totaltid: 11:32,92
    Startnr: 4
    Förare: Annelie Johansson
    Hund: Jassa Dalens Briljant
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,92
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 10:53,37
    Startnr: 18
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,37
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 08:48,44
    Startnr: 6
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,60
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Johanna Juntti & Zally
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 4 Totaltid: 10:46,55
    Startnr: 16
    Förare: Johanna Juntti
    Hund: Sjöbolyckans Blue Angel Af Calle
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,55
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 5 Totaltid: 11:27,85
    Startnr: 7
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,85
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Katarina Thor & Alvin
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 10:35,03
    Startnr: 9
    Förare: Katarina Thor
    Hund: Joinmi fit as a fiddle
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:23,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Carina Berglund & Cola
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 2 Totaltid: 12:07,00
    Startnr: 10
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Oaktoft Cola
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Birgitta Ny Jalkinger & Kajsa
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 6 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 12
    Förare: Birgitta Ny Jalkinger
    Hund: Kajsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Ulla Söderbärg & Exi
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 10:01,65
    Startnr: 5
    Förare: Ulla Söderbärg
    Hund: Waterpassion's Eastsea Exi
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,65
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Anita Slogmans & Smokie
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 11:16,16
    Startnr: 1
    Förare: Anita Slogmans
    Hund: Skjervtorpet's Concurrente Corleone
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,16
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Ulla Andersson & Eyesy
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 6 Totaltid: 11:35,00
    Startnr: 3
    Förare: Ulla Andersson
    Hund: Prowess Eyesight
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Anna Lindberg & Elsa
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 10:00,59
    Startnr: 11
    Förare: Anna Lindberg
    Hund: Brantastigs Atena
    Ras: Långhårig collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00