Kils BHK TSM 2018-10-14 Kil

Arrangör: Kils Brukshundklubb
Anordare: Kils BHK

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Pirkko Andersson Domare 2: Ann-Louise Ryrvik

  • Placering: 1
    Birgitta Melin & Loxie
    Totalpoäng: 84 Totalfel: 2 Totaltid: 09:54,28
    Startnr: 10
    Förare: Birgitta Melin
    Hund: Loxia
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,61
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,67
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 2
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 78.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:56,99
    Startnr: 13
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,76
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:28,15
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,08
    SSE
  • Placering: 3
    Carina Berglund & Cola
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 0 Totaltid: 08:48,04
    Startnr: 9
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Oaktoft Cola
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,54
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,50
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 2 Totaltid: 09:29,59
    Startnr: 15
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty and the best
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,87
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:21,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Anneli Dahlström & Nilo
    Totalpoäng: 63.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:39,89
    Startnr: 14
    Förare: Anneli Dahlström
    Hund: Aplicado Polarbear Baloo
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,89
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Lotta Torstensson & Rocky
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 07:04,91
    Startnr: 7
    Förare: Lotta Torstensson
    Hund: Håtvåos Rocky
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,85
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,06
  • Placering: 7
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 08:43,21
    Startnr: 17
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,24
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,97
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    AnnChristin Lindholm & Alba
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 10:04,72
    Startnr: 12
    Förare: AnnChristin Lindholm
    Hund: Gullvivebackens Alba
    Ras: Dansksvensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,80
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,92
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Susanne Danielsson & Kajsa
    Totalpoäng: 56.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:50,09
    Startnr: 8
    Förare: Susanne Danielsson
    Hund: Kajsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,09
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Åsa Liderfors Verlage & Gin
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 5
    Förare: Åsa Liderfors Verlage
    Hund: Havrevingens Gin
    Ras: Hollandse herdershond, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Christina Haraldsson & Rookie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 10:11,52
    Startnr: 11
    Förare: Christina Haraldsson
    Hund: Guldgruvans Rookie
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,49
  • Placering: 12
    Annelie Johansson & Brisa
    Totalpoäng: 38.5 Totalfel: 0 Totaltid: 10:47,79
    Startnr: 4
    Förare: Annelie Johansson
    Hund: Jassa Dalens Briljant
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:26,41
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:51,38
  • Placering: 13
    Ulrica Maalsnes & Olga
    Totalpoäng: 38.5 Totalfel: 3 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 3
    Förare: Ulrica Maalsnes
    Hund: Olga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 6 Totaltid: 10:41,75
    Startnr: 18
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:11,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Maria Ihrén & Coach
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 10:33,87
    Startnr: 1
    Förare: Maria Ihrén
    Hund: Chess Player Royal Coachman
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,87
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Elisabet Olsson & Zigge
    Totalpoäng: 26 Totalfel: 2 Totaltid: 10:40,44
    Startnr: 2
    Förare: Elisabet Olsson
    Hund: Corinnas Zirius
    Ras: Schipperke
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:15,22
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:55,22
  • Placering: 17
    Annica Holmström & Kaxa
    Totalpoäng: 22.5 Totalfel: 5 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Annica Holmström
    Hund: Huset Kromi's Flora
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Anette Öhver & Akido
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 16
    Förare: Anette Öhver
    Hund: Silverskedens Akido
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00