Kils BHK TSM 2018-10-13 Kil

Arrangör: Kils Brukshundklubb
Anordare: Kils BHK

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Pirkko Andersson Domare 2: Ann-Louise Ryrvik

  • Placering: 1
    Lena Björkeland & Aksel
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:32,67
    Startnr: 6
    Förare: Lena Björkeland
    Hund: Ellensborg’s Aksel Ros
    Ras: Strävhårig dvärgtax23
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,03
  • Placering: 2
    Katarina Jansson & Nicke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:56,08
    Startnr: 7
    Förare: Katarina Jansson
    Hund: Foster's Tigra Versace
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,62
  • Placering: 3
    Ingela Karlsson & Millie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:22,05
    Startnr: 22
    Förare: Ingela Karlsson
    Hund: Lessieanne's Hope
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,12
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,97
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,09
  • Placering: 4
    Daniela Balan & Nala
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:24,69
    Startnr: 15
    Förare: Daniela Balan
    Hund: Kogaråsen´s Ztila
    Ras: Belgisk vallhund/ tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,97
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,25
  • Placering: 5
    Jane Edvinsson & Janing’s Hedvig Uggla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:41,13
    Startnr: 11
    Förare: Jane Edvinsson
    Hund: Janing’s Hedvig Uggla
    Ras: Tibetansk terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,53
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,22
  • Placering: 6
    Jeanette Landstedt & Zakke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:44,55
    Startnr: 5
    Förare: Jeanette Landstedt
    Hund: Sandcroft's Izak Golda of Jari
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,03
  • Placering: 7
    Ulrika Johannesson & Falcon
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:03,19
    Startnr: 2
    Förare: Ulrika Johannesson
    Hund: Vassruggens Floke Vilgerdason
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,50
  • Placering: 8
    Lilian Odh & Sigge
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:53,72
    Startnr: 23
    Förare: Lilian Odh
    Hund: Sigge
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,66
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,43
  • Placering: 9
    Anne Harefjord Axelsson & Lazy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:12,99
    Startnr: 21
    Förare: Anne Harefjord Axelsson
    Hund: Ana-Faro's Lazy Milagre Da Amora
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,90
  • Placering: 10
    Gunnar jennvik & Ava
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:56,44
    Startnr: 25
    Förare: Gunnar jennvik
    Hund: Divyx Avatar af fledder
    Ras: Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:17,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,22
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,97
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,50
    SSE
  • Placering: 11
    Cecilia Ramberg & Bella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 06:07,18
    Startnr: 13
    Förare: Cecilia Ramberg
    Hund: Bervanger Bona
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:02,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,09
  • Placering: 12
    Mona Axelsson & Ella
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:02,21
    Startnr: 3
    Förare: Mona Axelsson
    Hund: Lindatorps Butterfly-Girl
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,06
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,90
  • Placering: 13
    Lena Sundsrud & Gizmo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:56,87
    Startnr: 12
    Förare: Lena Sundsrud
    Hund: Army Of Angels The Grand Duke
    Ras: Chihuahua, Långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 14
    Åsa Gravander & Mika
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:50,91
    Startnr: 20
    Förare: Åsa Gravander
    Hund: Explicits A Diamond Is For Ever
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,44
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,97
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,50
    SSE
  • Placering: 15
    Eva Hallén & Zorba
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:06,32
    Startnr: 8
    Förare: Eva Hallén
    Hund: Hedda
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,44
  • Placering: 16
    Ulla Stranz & Quatsch
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:42,54
    Startnr: 17
    Förare: Ulla Stranz
    Hund: Evallens tan Quatsch
    Ras: australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,57
  • Placering: 17
    Eva Karlsson & Babsan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:15,88
    Startnr: 19
    Förare: Eva Karlsson
    Hund: Hovstallens Akaya
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,72
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,78
  • Placering: 18
    Maud Gustafsson & Mulle
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:27,10
    Startnr: 9
    Förare: Maud Gustafsson
    Hund: Manvargens Skogsmulle
    Ras: Pudel mellan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Gunilla Sandberg & Bea
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:32,65
    Startnr: 18
    Förare: Gunilla Sandberg
    Hund: Tassis Knock on Heavens Door
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,90
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,75
  • Placering: 20
    Dan Andren & Linus
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:52,25
    Startnr: 16
    Förare: Dan Andren
    Hund: Mar Gammas Leo
    Ras: Lakelandterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,22
  • Placering: 21
    Anette Öhver & Eroz
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:41,62
    Startnr: 1
    Förare: Anette Öhver
    Hund: Fjällbrantens Eroz
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,21
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Sandra Larsson & Zaga
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:46,56
    Startnr: 4
    Förare: Sandra Larsson
    Hund: Inspirations Living in Sweden
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Helén Bergman & Eddie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:49,18
    Startnr: 24
    Förare: Helén Bergman
    Hund: Chassellis Henry Bockstoce
    Ras: Podengo Portugues, Liso/pequeno
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,18
  • Placering: 24
    Siw Andersson & Ella
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 07:49,62
    Startnr: 14
    Förare: Siw Andersson
    Hund: Sångfågelns Cinderella
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,37
  • Placering: 25
    Annette Ihlberg & Besta
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 08:31,91
    Startnr: 10
    Förare: Annette Ihlberg
    Hund: klarabacke Besta
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00